Yükseköğretim Programının Adı

Yabancı Diller Bölümü

Eğitim Dili

İngilizce

Süresi (Yıl)

1

Kontenjanı

İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Eğitimi (40)

İsteğe Bağlı Arapça Hazırlık Eğitimi (40)

Zorunlu İngilizce Hazırlık Eğitimi (62)

İsteğe bağlı yabancı dil hazırlık sınıfı uygulamasına ilişkin koşullar

Üniversitemizde eğitim-öğretim dili Türkçe olan bir yükseköğretim programına kayıt yaptırıp isteğe bağlı
(İngilizce veya Arapça) hazırlık sınıfına başvuran öğrencilere, zorunlu hazırlık sınıfı eğitiminde hedeflenen amaçlarla aynı
doğrultuda ve CEFR çerçevesinde B1 seviyesini karşılayacak şekilde eğitim vermektir

Staj, eğitim-öğretim modeli (bir yılda kaç dönem uygulandığı, sektör ve işletmelerde uygulama eğitimi vb),endüstriye dayalı öğretim stajı, uygulamalı eğitimlerin nasıl yürütüldüğü ve stajların ilgili yükseköğretim kurumunun bulunduğu ilin dışında yapılıp yapılamadığına ilişkin koşullar

Mesleğin gerektirdiği kıyafet ve donanım malzemelerine ilişkin koşullar

Ders uygulamalarında kullanılacak sarf malzeme, araç ve gereç gideri; sınav, materyal ve eğitim öğretim hizmeti karşılığı öğretim giderlerine ilişkin koşullar

Programın içeriği, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulunun bulunduğu yerleşke/kampüse ilişkin koşullar

Yüksekokulumuz Fen-Edebiyat Yerleşkesinde yer almaktadır. Eğitim-öğretim faaliyetleri ile bilimsel araştırmaların en iyi şekilde sürdürülebilmesi için günümüz şartlarına uygun bir biçimde donatılmış 3 derslik, 2 dil laboratuvarı yer almaktadır.

Programa ilişkin eğitim ve öğretimin gerçekleştirildiği yer/yerleşke

Yüksekokulumuz Fen-Edebiyat Yerleşkesinde yer almaktadır. Eğitim-öğretim faaliyetleri ile bilimsel araştırmaların en iyi şekilde sürdürülebilmesi için günümüz şartlarına uygun bir biçimde donatılmış 3 derslik, 2 dil laboratuvarı yer almaktadır.

Kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışabilme imkânları
Barınma İmkanları

Sinop’ta Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde hizmet veren yurtlarda barınma sağlanmaktadır. Devlet yurtlarında kalmayı tercih etmeyen öğrencilerimiz için, şehir merkezinde özel yurt ve pansiyonlarla birlikte eşyalı kiralık daireler de bulmak mümkündür. 

Ulaşım İmkanları

Yüksekokulumuza ulaşım, minibüs ve taksi aracılığıyla sağlanmaktadır.

Burs imkânları

Birçok kurum, kuruluş, vakıf, dernek ve şirket, maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilere burs fırsatı sunmaktadır. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu bu kuruluşlardan biridir ve ihtiyaç sahibi öğrencilere hem burs hem de kredi vermektedir. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi başvuru koşul ve tarihleri ile ilgili detaylı bilgiye kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Öğrencilere burs veren diğer vakıf, dernek ve şirketlerin duyuruları ilgili birimlere gönderilmek suretiyle öğrencilere duyurulması sağlanmaktadır.

Ayrıca Üniversitemiz tarafından belirlenen kontenjanlar dâhilinde, ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere her eğitim öğretim yılında  ücretsiz yemek imkanı sağlanmaktadır.

Beslenme Yardımı ve İmkanları

Üniversitemizde, öğrencilerimizin özellikleri baz alınarak, enerji ihtiyaçlarını karşılayan, yeterli ve dengeli beslenme ilkelerine uygun ve mevsim özelliklerine göre aylık menüler planlanır. Öğrenciler için bir öğün yemek ücreti 2.50 Lira olup maddi durumu uygun olmayan başarılı öğrencilerimize eğitim-öğretim dönemi içerisinde her yıl ücretsiz beslenme hizmeti verilmektedir.

Diğer İmkanlar